Uniwersalne

Długość całkowita [mm]

74 - 1447
od: 
do: 

Długość skoku [mm]

10 - 700
od: 
do: 

Siła [N]

10 - 6000
od: 
do: 

Producent

Pojazdy osobowe

Marka

Model

Rocznik

Ciężarówki

Marka

Model

Rocznik

Autobusy

Marka

Model

Rocznik

Rolnicze i budowlane

Marka

Model

Inne zastosowania Inne zastosowania
Akcesoria Akcesoria
Konfigurator Konfigurator

Sprężyny gazowe do mebli.

Z myślą o bezpieczeństwie i komforcie podnoszenia ciężkich elementów konstrukcyjnych, zwłaszcza w branży motoryzacyjnej powszechnie stosuje się tzw. sprężyny gazowe podnoszące. To urządzenia wykorzystujące siłę sprężania gazu do wypychania tłoka umieszczonego w cylindrze. Gdy siła działania sprężyny jest dostosowana do ciężaru podnoszonego elementu, ma zdolność do jego wypchnięcia i zatrzymania w pozycji bezpiecznej. Sprężyna gazowa zatrzymuje się po osiągnięciu pełnej długości skoku. 

Meblowe sprężyny gazowe podnoszące 

W ofercie firmy Majus obok sprężyn gazowych do zastosowań motoryzacyjnych znajdziesz również wiele modeli siłowników uniwersalnych, w tym sprężyny gazowe podnoszące odpowiednie dla branży meblarskiej. W odróżnieniu od modeli samochodowych sprężyny gazowe meblowe są najczęściej mniejsze, co wynika z potrzeby stosowania mniejszej siły do wyniesienia elementu konstrukcyjnego mebli. Fronty i drzwiczki meblowe są na ogół zdecydowanie lżejsze do dużych, stalowych klap stosowanych w pojazdach. Podnoszące sprężyny gazowe meblowe wykorzystywane są m.in. do unoszenia frontów mebli kuchennych wiszących oraz barków meblowych. Większe modele sprężyn gazowych mogą być używane również do podnoszenia konstrukcji łóżek sypialnianych - jako alternatywa dla wysuwanego systemu dostępu do schowka na pościel.

Sprężyny gazowe podnoszące w motoryzacji

Podstawowym zastosowaniem dla siłowników gazowych pchających jest unoszenie ciężkich elementów konstrukcyjnych w różnorodnych pojazdach. W przypadku samochodów osobowych sprężyny gazowe podnoszące używane są przede wszystkim do podnoszenia klap bagażników samochodowych, a w droższych modelach aut, również przednich masek. W przypadku maszyn budowlanych i pojazdów rolniczych sprężyny gazowe używane są nie tylko do unoszenia i przytrzymywania klap osłaniających silnik, ale także do otwierania drzwi i okien kabinowych, w tym przede wszystkim okna tylnego i dachowego. Podobne zastosowanie mają siłowniki gazowe stosowane w wózkach widłowych. W autobusach i autokarach sprężyny gazowe podnoszące pomagają w obsłudze klap bagażników, masek oraz wszelkiego rodzaju włazów technicznych. Tego typu sprzęt stosuje się także w niektórych przyczepach, zwłaszcza modelach specjalnych przystosowanych do transportu zwierząt, w kamperach, przyczepach gastronomicznych i turystycznych. 

Uniwersalne sprężyny gazowe podnoszące są stosowane również w innych branżach. Tego typu elementów używa się m.in. w procesie produkcji nowoczesnych włazów i okien dachowych, w technice medycznej do produkcji łóżek rehabilitacyjnych oraz w technikach magazynowych do obsługi przenośników rolkowych i taśmowych. Zapoznaj się ze szczegółami oferty i zamów markowe sprężyny gazowe potrzebnego typu.