Responsive layout
navigate_next
navigate_next
Szukaj sprężyn gazowych wg parametrów:

Marka samochodu

Model samochodu

Rocznik

Długość całkowita [mm]

od: 
do: 

Długość skoku [mm]

od: 
do: 

Siła F1 [N]

od: 
do: 

Producent

Sprężyny gazowe

Jeśli szukasz profesjonalnego sprzętu zaprojektowanego z myślą o poprawie komfortu i bezpieczeństwa unoszenia klap bagażników lub masek silników samochodowych, w ofercie naszej firmy znajdziesz oryginalne sprężyny gazowe od takich producentów jak niemiecki HAHN Gasfedern oraz polski FA Krosno. Sprzedajemy również uniwersalne siłowniki gazowe do podzespołów unoszących i odciążających stosowanych m.in. w maszynach rolniczych, przyczepach czy meblach.

Jak działa sprężyna gazowa?

Podstawową funkcją każdego siłownika gazowego jest wykonanie określonej pracy, najczęściej uniesienie jakiegoś elementu, do czego wykorzystywana jest oddziałują na tłok siła pchająca. Standardowy model takiego urządzenia składa się z cylindra, tłoczyska zakończonego tłokiem, uszczelki oraz prowadnicy. Cylinder jest wypełniony gazem pod ciśnieniem (najczęściej jest nim azot). W sprzedaży znajdziemy dwa podstawowe typy siłowników: modele z tłumieniem hydraulicznym i tłumieniem dynamicznym. Skuteczność tłumienia w tych pierwszych zależy od kierunku montażu sprężyny. Siłowniki z tłumieniem dynamicznym są pod tym względem lepiej zoptymalizowane. Dzięki temu szybkość ich wysuwania nie zależy od kierunku montażu. Są one również skuteczniej amortyzowane, co wpływa na ich trwałość.
Trzeba jednak pamiętać, że z czasem elementy każdej sprężyny gazowej ulegają zużyciu, dochodzi również do spadku ciśnienia gazu, przez co urządzenie działa w nieprawidłowy sposób. Gdy stary siłownik nie ma już wymaganego ciśnienia, by wypchnąć wybrany element konstrukcyjny jakim jest tłoczysko, wówczas należy wymienić go na nowy, ewentualnie gdy jest taka opcja (sprężyna gazowa z zaworem), nabić go ponownie gazem.

Siłowniki gazowe dopasowane do każdego auta

W ofercie naszego sklepu znajdziesz fabrycznie nowe sprężyny gazowe dedykowane wielu modelom pojazdów, w tym przede wszystkim samochodom osobowym. Ich konstrukcja została dostosowana do potrzeb konkretnych aut, dzięki czemu z powodzeniem mogą zastąpić części oryginalne. Prezentowane siłowniki gazowe mają wymiary i siłę działania dopasowaną do potrzeb wybranych modeli samochodów. Po prawidłowym montażu bez trudu uniosą zarówno klapę bagażnika, jak i maskę silnika samochodowego. Odpowiednio dobrana sprężyna gazowa wykonuje pracę, którą musiałby podejmować użytkownik pojazdu, gdyby producenci aut nie wyposażyli nadwozia samochodu w tę technologię. Zastosowanie takiego urządzenia w znaczący sposób wpływa na poprawę komfortu codziennej obsługi auta.

Skorzystaj z pomocy firmy Majus i zamów nowy siłownik o parametrach technicznych idealnie dopasowanych do własnych potrzeb. Serwisowa wyszukiwarka ułatwi znalezienie sprzętu dedykowanego konkretnemu modelowi samochodu. Co warte podkreślenia, nasze sprężyny gazowe to sprzęt najwyższej klasy, charakteryzujący się dużą trwałością i niezawodnością działania, zachowujący wysoką sprawność w szerokim zakresie temperatur. Zapraszamy na zakupy!

Jest 5678 produktów.

Pokazano 1-12 z 5678 pozycji