Uniwersalne

Długość całkowita [mm]

74 - 1447
od: 
do: 

Długość skoku [mm]

10 - 700
od: 
do: 

Siła [N]

20 - 6000
od: 
do: 

Producent

Pojazdy osobowe

Marka

Model

Rocznik

Ciężarówki

Marka

Model

Rocznik

Autobusy

Marka

Model

Rocznik

Rolnicze i budowlane

Marka

Model

Inne zastosowania

Inne zastosowania

Akcesoria

Akcesoria

Konfigurator

Konfigurator

Operacja usuwania i montowania nowej sprężyny gazowej to zazwyczaj bardzo prosty proces, którą można wykonać całkowicie na własną rękę. Jeżeli jednak potrzebujesz pomocy zadzwoń, lub napisz do nas.

Pamiętaj aby zamontować sprężynę gazową tą samą stroną jak było to zrobione oryginalnie. Jeżeli tłoczysko było skierowane do góry, po wymianie sprężyn ustaw je w ten sam sposób by utrzymać olej w elemencie uszczelniającym oraz zwiększyć ich żywotność.

Wymianę sprężyn gazowych najlepiej przeprowadzać w dwie osoby. Po demontażu pierwszej ze sprężyn poproś drugą osobę by przytrzymała klapę w pozycji otwartej.

Plastikowa "kulka"

Montaż sprężyny gazowej 1

Plastikowa końcówka "kulkowa" jest używana przy pierwszym montażu przez większość producentów samochodów.

Montaż sprężyny gazowej 2

W celu jej demontażu musisz wyposażyć się najlepiej w mały płaski śrubokręt, którym należy podważyć metalową blaszkę zabezpieczającą.

Montaż sprężyny gazowej 3

Po odchyleniu blaszki pociągnij w swoją stronę całą sprężynę gazową, tak by zeskoczyła z metalowej kulki przykręconej do bagażnika. Pamiętaj, żeby poprosić kogoś o asystę w trzymaniu klapy, ponieważ druga sprężyna gazowa może samotnie nie utrzymać jej ciężaru.

Metalowa "kulka"

Montaż sprężyny gazowej 4

Metalowa końcówka może być stosowana wymiennie z plastikową, lecz z pewnością gwarantuje dłuższą żywotność.

Montaż sprężyny gazowej 5

Aby zdemontować metalową końcówkę należy najpierw usunąć tzw. zawleczkę. Jak widać na zdjęciu jest to pojedynczy drucik, który uniemożliwia zsunięcie się sprężyn gazowych z metalowych kulek. Wystarczy lekko go odgiąć rękoma i usunąć z końcówki.

Montaż sprężyny gazowej 6

Przy montażu najpierw należy nałożyć końcówke na metalową kulkę i następnie zabezpieczyć ją przed zsunięciem "zawleczką".